elektronika, chemie, pokusy, hammer, lockpicking
Nadpis whitebear

elektronika, chemie, pokusy, hammer, lockpicking

HTC Desire HD externí mikrofon

3. Září 2011

Schéma zapojení svítilny
Mikrofon

Po jisté době s novým PDA telefonem přišel čas na první opatrné experimenty. Stvořit externí mikrofon pro tento telefon mě napadlo po té, co nahrávky ledních medvědů pořízené starším digitálním fotoaparátem nebyly příliš kvalitní. Desire HD disponuje celkem kvalitním 8Mpx fotoaparátem s možností nahrávání 720p HD videa a vestavěným mikrofonem. Ten je poměrně dobrý, ale směřuje bokem a má malý otvor, na větší vzdálenosti je nepoužitelný.

Ale Desire HD má také 3,5mm 4 pinovou zdířku pro sluchátka (handsfree) s mikrofonem. To otevírá cestu k připojení samostatného většího mikrofonu, který může být opatřen třeba trubicí nebo parabolou.

Stavba

Je potřeba použít elektretový mikrofon, protože na tento typ mikrofonů je PDA přizpůsobené. Jack telefonu poskytuje mikrofonu napájení a základní deska má vestavěný filtr stejnosměrného napětí, tak jak je to u počítače.

Zapojení jacku najdete v obrázcích napravo. Pokud je vše zapojené správně, na informační liště se ukáže stejná ikonka jako při zapojení výrobcem dodaných handsfree sluchátek. Systém poté používá externí mikrofon, bohužel i zvuk jde do jakoby sluchátek a ne do zadního reproduktoru (to by mohlo jít vyřešit softwarově nějakou aplikací).