elektronika, chemie, pokusy, hammer, lockpicking
Nadpis whitebear

elektronika, chemie, pokusy, hammer, lockpicking

Satelit na Wi-Fi

12. Srpna 2009

Wi-Fi satelit
Wi-Fi satelit

Nápad vznikl v průběhu výuky, když jsem se nudil v některých hodinách. :-) Chtěl jsem se podívat na internet a blízko byla kavárna s Wi-Fi.
První malá verze měla částečný úspěch, ale nechytala dost signálu, tak vznikl větší projekt. Ten už bohužel nebyl použitelný ve škole, ale výsledek byl zajímavý.

Princip

Základem parabolických satelitů je schopnost elektromagnetického záření o vysokých frekvencích (2.45Ghz u Wi-Fi), odrážet se od kovů stejně tak, jak se odráží světlo od zrcadla. Celé zařízení z deštníku vlastně satelit připomíná. Deštník sice není až tak pěkně parabolický, ale při dobrém nasměrování chytal signál z cca 2 km vzdáleného hotelu. Signál nebyl dost silný na připojení, ale je to úspěch. Z bližších vysílačů chytal na připojení dostatek signálu.

Jako parabola zde slouží starý deštník vystlaný alobalem a v experimentálně vyhledaném ohnisku je provizorně přilepen USB Wi-Fi modul.

Mám pocit, že tvorba tohoto zařízení není nebezpečná a nic neporušuje, ale přece jenom dávejte pozor. Zařízení je experiment a neberu zodpovědnost za škody na čemkoli, způsobené ať už jeho stavbou nebo provozem.